Jump to content

Sandokan (telefilm)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Sandokan është një film italian i vitit 1976 me aktorin Kabir Bedi.

Më pas pasohet nga La Tigre è ancora viva : Sandokan alla riscossa ! e vitit 1977 me shkrimtarë Emilio Salgari, i cili ka shkruar një cikël të tërë për Sandokan, dhe Rikthimi i Sandokanit1996.

Regjisor : Sergio Sollima.

U transmetua për herë të parë në Itali me 6 prill 1976.

Aktorët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]