Sant Andreu de Llavaneres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sant Andreu de Llavaneres
Komunë
Stema_figuraBandera de Sant Andreu de Llavaneres.svg
Vendndodhja
Sant Andreu de Llavaneres is located in Spanjë
Sant Andreu de Llavaneres
Sant Andreu de Llavaneres

Koordinatat: 41°34′24″V 2°28′58″L / 41.57333°V 2.48278°L / 41.57333; 2.48278

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Maresme
Kryetari i Bashkisë Bernat Graupera i Fàbregas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.84 km2
Lartësia 125 m (m.n.d.)
Popullsia 9745 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Llavanerenc, llavanerenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 34′ 24″ Veri

2° 28′ 58″ Lindje


Sant Andreu de Llavaneres është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Maresme, të provincës Barcelona, në Katalonia. Sant Andreu de Llavaneres ka 9745 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 11.84 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]