Sant Andreu de la Barca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sant Andreu de la Barca
Komunë
Vendndodhja
Sant Andreu de la Barca is located in Spanjë
Sant Andreu de la Barca
Sant Andreu de la Barca

Koordinatat: 41°26′52″V 1°58′37″L / 41.44778°V 1.97694°L / 41.44778; 1.97694

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Baix Llobregat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.52 km2
Lartësia 42 m (m.n.d.)
Popullsia 23307 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 26′ 52″ Veri

1° 58′ 37″ Lindje


Sant Andreu de la Barca është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Llobregat, të provincës Barcelona, në Katalonia. Sant Andreu de la Barca ka 23307 banorë (2002), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 5.52 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]