Sant Antoni de Vilamajor

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sant Antoni de Vilamajor
Komunë
Vendndodhja
Sant Antoni de Vilamajor is located in Spanjë
Sant Antoni de Vilamajor
Sant Antoni de Vilamajor

Koordinatat: 41°40′29″V 2°24′6″L / 41.67472°V 2.40167°L / 41.67472; 2.40167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Vallès Oriental
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.7 km2
Popullsia 5555 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 40′ 29″ Veri

2° 24′ 6″ Lindje


Sant Antoni de Vilamajor është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Sant Antoni de Vilamajor ka 5555 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 13.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]