Sant Celoni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sant Celoni
Komunë
noform
Plaça de la Vila in Sant Celoni
Stema_figura
Vendndodhja
Sant Celoni is located in Spanjë
Sant Celoni
Sant Celoni

Koordinatat: 41°41′24″V 2°29′24″L / 41.69000°V 2.49000°L / 41.69000; 2.49000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Vallès Oriental
Kryetari i Bashkisë Joan Castaño Auge (PSC)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 64.4 km2
Lartësia 152 m (m.n.d.)
Popullsia 17076 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Celoní, celonina
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 41′ 24″ Veri

2° 29′ 24″ Lindje

Faqja Zyrtare http://www.santceloni.cat


Sant Celoni është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Sant Celoni ka 17076 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 64.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]