Sant Climent de Llobregat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sant Climent de Llobregat
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Sant Climent de Llobregat is located in Spanjë
Sant Climent de Llobregat
Sant Climent de Llobregat

Koordinatat: 41°20′17″V 1°59′54″L / 41.33806°V 1.99833°L / 41.33806; 1.99833

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Baix Llobregat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.81 km2
Lartësia 87 m (m.n.d.)
Popullsia 3400 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Climentó, climentona
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8849
Koordinatat 41° 20′ 17″ Veri

1° 59′ 54″ Lindje


Sant Climent de Llobregat është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Llobregat, të provincës Barcelona, në Katalonia. Sant Climent de Llobregat ka 3400 banorë (2006), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 10.81 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]