Sant Esteve Sesrovires

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Sant Esteve Sesrovires
Komunë
Vendndodhja
Sant Esteve Sesrovires is located in Spanjë
Sant Esteve Sesrovires
Sant Esteve Sesrovires

Koordinatat: 41°29′42″V 1°52′28″L / 41.49500°V 1.87444°L / 41.49500; 1.87444

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Baix Llobregat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.47 km2
Lartësia 183 m (m.n.d.)
Popullsia 7202 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Sesrovirenc/-a
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 29′ 42″ Veri

1° 52′ 28″ Lindje


Sant Esteve Sesrovires është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Llobregat, të provincës Barcelona, në Katalonia. Sant Esteve Sesrovires ka 7202 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 18.47 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]