Sant Feliu de Codines

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sant Feliu de Codines
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Sant Feliu de Codines is located in Spanjë
Sant Feliu de Codines
Sant Feliu de Codines

Koordinatat: 41°41′25″V 2°9′54″L / 41.69028°V 2.16500°L / 41.69028; 2.16500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Vallès Oriental
Kryetari i Bashkisë Pere Pladevall i Vallcorba
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.18 km2
Lartësia 480 m (m.n.d.)
Popullsia 5620 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Codinenc, codinenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 41′ 25″ Veri

2° 9′ 54″ Lindje


Sant Feliu de Codines është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Sant Feliu de Codines ka 5620 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 15.18 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]