Sant Feliu de Llobregat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sant Feliu de Llobregat
Komunë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Sant Feliu de Llobregat is located in Spanjë
Sant Feliu de Llobregat
Sant Feliu de Llobregat

Koordinatat: 41°23′0″V 2°2′38″L / 41.38333°V 2.04389°L / 41.38333; 2.04389

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Baix Llobregat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.79 km2
Lartësia 25 m (m.n.d.)
Popullsia 42919 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Sanfeliuenc
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 23′ 0″ Veri

2° 2′ 38″ Lindje

Faqja Zyrtare www.santfeliu.cat


Sant Feliu de Llobregat është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Llobregat, të provincës Barcelona, në Katalonia. Sant Feliu de Llobregat ka 42919 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 11.79 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]