Sant Fruitós de Bages

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sant Fruitós de Bages
Komunë
noform
Vendndodhja
Sant Fruitós de Bages is located in Spanjë
Sant Fruitós de Bages
Sant Fruitós de Bages

Koordinatat: 41°53′3″V 1°52′25″L / 41.88417°V 1.87361°L / 41.88417; 1.87361

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Bages
Kryetari i Bashkisë Josep Rafart Cortés
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.2 km2
Lartësia 247 m (m.n.d.)
Popullsia 7961 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8272
Koordinatat 41° 53′ 3″ Veri

1° 52′ 25″ Lindje

Faqja Zyrtare www.santfruitos.org


Sant Fruitós de Bages është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bages, të provincës Barcelona, në Katalonia. Sant Fruitós de Bages ka 7961 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 22.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]