Sant Iscle de Vallalta

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sant Iscle de Vallalta
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Sant Iscle de Vallalta.svg
Vendndodhja
Sant Iscle de Vallalta is located in Spanjë
Sant Iscle de Vallalta
Sant Iscle de Vallalta

Koordinatat: 41°37′30″V 2°34′12″L / 41.62500°V 2.57000°L / 41.62500; 2.57000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Maresme
Kryetari i Bashkisë Eduard Turon i Mainat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.77 km2
Lartësia 129 m (m.n.d.)
Popullsia 1193 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Isclencs
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 37′ 30″ Veri

2° 34′ 12″ Lindje

Faqja Zyrtare www.santiscle.cat


Sant Iscle de Vallalta është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Maresme, të provincës Barcelona, në Katalonia. Sant Iscle de Vallalta ka 1193 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 17.77 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]