Sant Joan Despí

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sant Joan Despí
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Sant Joan Despí is located in Spanjë
Sant Joan Despí
Sant Joan Despí

Koordinatat: 41°22′5″V 2°3′29″L / 41.36806°V 2.05806°L / 41.36806; 2.05806

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Baix Llobregat
Partia PSC-PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.63 km2
Lartësia 10 m (m.n.d.)
Popullsia 31438 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 22′ 5″ Veri

2° 3′ 29″ Lindje


Sant Joan Despí është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Llobregat, të provincës Barcelona, në Katalonia. Sant Joan Despí ka 31438 banorë (2005), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 5.63 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]