Sant Just Desvern

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sant Just Desvern
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Sant Just Desvern is located in Spanjë
Sant Just Desvern
Sant Just Desvern

Koordinatat: 41°22′34″V 2°5′29″L / 41.37611°V 2.09139°L / 41.37611; 2.09139

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Baix Llobregat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.85 km2
Lartësia 122 m (m.n.d.)
Popullsia 14809 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 22′ 34″ Veri

2° 5′ 29″ Lindje

Faqja Zyrtare {{URL|example.com|optional display text}}


Sant Just Desvern është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Llobregat, të provincës Barcelona, në Katalonia. Sant Just Desvern ka 14809 banorë (2002), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 7.85 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]