Sant Llorenç de la Muga

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sant Llorenç de la Muga
Komunë
noform
Sant Llorenç de la Muga
Stema_figura
Vendndodhja
Sant Llorenç de la Muga is located in Spanjë
Sant Llorenç de la Muga
Sant Llorenç de la Muga

Koordinatat: 42°19′15″V 2°47′15″L / 42.32083°V 2.78750°L / 42.32083; 2.78750

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Alt Empordà
Kryetari i Bashkisë Luis Vila Pujol
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32 km2
Lartësia 39 m (m.n.d.)
Popullsia 249 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 19′ 15″ Veri

2° 47′ 15″ Lindje

Faqja Zyrtare webspobles.ddgi.cat/sites/sant_llorenc_de_la_muga/default.aspx


Sant Llorenç de la Muga është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Empordà, të provincës Girona, në Katalonia. Sant Llorenç de la Muga ka 249 banorë (2006), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 32 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]