Sant Martí Sarroca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sant Martí Sarroca
Komunë
noform
Kisha e St. Mary.
Stema_figura
Vendndodhja
Sant Martí Sarroca is located in Spanjë
Sant Martí Sarroca
Sant Martí Sarroca

Koordinatat: 41°23′14″V 1°36′43″L / 41.38722°V 1.61194°L / 41.38722; 1.61194

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Alt Penedès
Kryetari i Bashkisë Ramon Carbó Vert
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 35.27 km2
Lartësia 291 m (m.n.d.)
Popullsia 3142 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Martinencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8731
Koordinatat 41° 23′ 14″ Veri

1° 36′ 43″ Lindje

Faqja Zyrtare www.santmartisarroca.net

Sant Martí Sarroca është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Penedès, të provincës Barcelona, në Katalonia. Sant Martí Sarroca ka 3142 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 35.27 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]