Sant Mori

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sant Mori
Komunë
Stema_figuraFlag of Sant Mori.svg
Vendndodhja
Sant Mori is located in Spanjë
Sant Mori
Sant Mori

Koordinatat: 42°9′V 2°59′L / 42.150°V 2.983°L / 42.150; 2.983

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Alt Empordà
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.5 km2
Lartësia 51 m (m.n.d.)
Popullsia 163 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit santmorienc / santmorienca
Zona Kohore UTC+1


Sant Mori është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Empordà, të provincës Girona, në Katalonia. Sant Mori ka 163 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 7.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]