Sant Pol de Mar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sant Pol de Mar
Komunë
noform
Vendndodhja
Sant Pol de Mar is located in Spanjë
Sant Pol de Mar
Sant Pol de Mar

Koordinatat: 41°36′12″V 2°37′28″L / 41.60333°V 2.62444°L / 41.60333; 2.62444

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Maresme
Kryetari i Bashkisë Manuel Mombiela i Simon
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.51 km2
Lartësia 15 m (m.n.d.)
Popullsia 5076 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Santpolencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8395
Koordinatat 41° 36′ 12″ Veri

2° 37′ 28″ Lindje

Faqja Zyrtare www.santpol.cat


Sant Pol de Mar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Maresme, të provincës Barcelona, në Katalonia. Sant Pol de Mar ka 5076 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 7.51 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]