Sant Sadurní d'Anoia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sant Sadurní d'Anoia
Komunë
noform
Church
Stema_figura
Vendndodhja
Sant Sadurní d'Anoia is located in Spanjë
Sant Sadurní d'Anoia
Sant Sadurní d'Anoia

Koordinatat: 41°25′34″V 1°47′6″L / 41.42611°V 1.78500°L / 41.42611; 1.78500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Alt Penedès
Kryetari i Bashkisë Maria Rosell i Medall
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.97 km2
Lartësia 162 m (m.n.d.)
Popullsia 12237 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Sadurninencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8770
Koordinatat 41° 25′ 34″ Veri

1° 47′ 6″ Lindje

Faqja Zyrtare www.santsadurni.cat


Sant Sadurní d'Anoia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Penedès, të provincës Barcelona, në Katalonia. Sant Sadurní d'Anoia ka 12237 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 18.97 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]