Sant Vicenç de Montalt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sant Vicenç de Montalt
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Sant Vicenç de Montalt is located in Spanjë
Sant Vicenç de Montalt
Sant Vicenç de Montalt

Koordinatat: 41°34′49″V 2°30′31″L / 41.58028°V 2.50861°L / 41.58028; 2.50861

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Maresme
Kryetari i Bashkisë Miquel Àngel Martínez i Camarasa (CiU)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.1 km2
Lartësia 143 m (m.n.d.)
Popullsia 5267 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Santvicentí, santvicentina
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 34′ 49″ Veri

2° 30′ 31″ Lindje


Sant Vicenç de Montalt është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Maresme, të provincës Barcelona, në Katalonia. Sant Vicenç de Montalt ka 5267 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 8.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]