Santa Cruz de la Zarza

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Santa Cruz de la Zarza
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Santa Cruz de la Zarza is located in Spanjë
Santa Cruz de la Zarza
Santa Cruz de la Zarza

Koordinatat: 39°58′36″V 3°11′27″P / 39.97667°V 3.19083°P / 39.97667; -3.19083

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Toledo
Qarku Mesa de Ocaña
Kryetari i Bashkisë Román Muñoz Sánchez (2007)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 264.54 km2
Lartësia 790 m (m.n.d.)
Popullsia 4929 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi Early 12th century (before 1175) by the Knights of Santiago.
Vendasit santacrucero, ra / santacruceño, ña
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 45370
Prefiksi 925125 and 925143
Koordinatat 39° 58′ 36″ Veri

3° 11′ 27″ Perëndim

Faqja Zyrtare santacruzdelazarza.localtic.net


Santa Cruz de la Zarza është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Mesa de Ocaña, të provincës Toledo, në Castile-La Mancha. Santa Cruz de la Zarza ka 4929 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 264.54 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]