Santa Eulàlia de Ronçana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Santa Eulàlia de Ronçana
Komunë
Vendndodhja
Santa Eulàlia de Ronçana is located in Spanjë
Santa Eulàlia de Ronçana
Santa Eulàlia de Ronçana

Koordinatat: 41°39′11″V 2°13′34″L / 41.65306°V 2.22611°L / 41.65306; 2.22611

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Vallès Oriental
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.2 km2
Popullsia 6921 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 39′ 11″ Veri

2° 13′ 34″ Lindje


Santa Eulàlia de Ronçana është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Santa Eulàlia de Ronçana ka 6921 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 14.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]