Santa María del Mercadillo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Santa María del Mercadillo
Qytet
Flamuri_figura
Vendndodhja
Santa María del Mercadillo is located in Spanjë
Santa María del Mercadillo
Santa María del Mercadillo

Koordinatat: 41°51′36″V 3°33′32.04″P / 41.86000°V 3.5589000°P / 41.86000; -3.5589000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom Skeda:Flag of Castile dhe León.svg  Castile dhe León
Provinca Burgos
Qarku Ribera del Duero
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.208 km2
Lartësia 961 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 9453
Koordinatat 41° 51′ 36″ Veri

3° 33′ 32.04″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.santamariadelmercadillo.es


Santa María del Mercadillo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera del Duero, të provincës Burgos, në Castile dhe León. Santa María del Mercadillo ka 136 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 30.208 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]