Santa Marta de Tormes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Santa Marta de Tormes
Komunë
Stema_figuraBandera de Santa Marta de Tormes.svg
Vendndodhja
Santa Marta de Tormes is located in Spanjë
Santa Marta de Tormes
Santa Marta de Tormes

Koordinatat: 40°56′58″V 5°37′57″P / 40.94944°V 5.63250°P / 40.94944; -5.63250

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Salamanca
Qarku Campo Charro
Kryetari i Bashkisë Manuel García Martínez
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10 km2
Lartësia 778 m (m.n.d.)
Popullsia 14920 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 37900, 37194
Prefiksi +34 (Spain) + 923 (Salamanca)
Koordinatat 40° 56′ 58″ Veri

5° 37′ 57″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.santamartadetormes.es


Santa Marta de Tormes është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campo Charro, të provincës Salamanca, në Castile dhe León. Santa Marta de Tormes ka 14920 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 10 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]