Santa Pau

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Santa Pau
Komunë
noform
Kështjella
Stema_figuraBandera de Santa Pau.svg
Vendndodhja
Santa Pau is located in Spanjë
Santa Pau
Santa Pau

Koordinatat: 42°9′V 2°34′P / 42.150°V 2.567°P / 42.150; -2.567

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Garrotxa
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 49.04 km2
Popullsia 1,600 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Santa Pau është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Garrotxa, të provincës Girona, në Katalonia. Santa Pau ka 1,600 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 49.04 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]