Santa Susanna, Catalonia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Santa Susanna
Komunë
noform
Town Hall Square.
Stema_figura
Vendndodhja
Santa Susanna is located in Spanjë
Santa Susanna
Santa Susanna

Koordinatat: 41°38′13″V 2°42′29″L / 41.63694°V 2.70806°L / 41.63694; 2.70806

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Maresme
Kryetari i Bashkisë Josep Monreal i Ribot (CiU)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.68 km2
Lartësia 10 m (m.n.d.)
Popullsia 3308 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Susannencs
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 38′ 13″ Veri

2° 42′ 29″ Lindje

Faqja Zyrtare www.stasusanna.org


Santa Susanna është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Maresme, të provincës Barcelona, në Katalonia. Santa Susanna ka 3308 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 12.68 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]