Sarah Palin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sarah Palin

Sarah Louise Heath Palin (Péjllin; lindur më 11 shkurt, 1964) është Guvernatore e shtetit amerikan të Alaskës dhe ish-kandidate e Partisë Republikane për Nënkryetare të SHBA-ve në zgjedhjet presidenciale 2008.