Sas van Gent

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Sas van Gent (kthjellim).


Sas van Gent
—  woonplaats  —
stema_figuraDrapeau de Sas-de-Gand.png
Pamje nga Sas van Gent

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Zelanda – stema Zelanda
Komuna Terneuzen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°13′40″V 3°47′50″L / 51.22778°V 3.79722°L / 51.22778; 3.79722 (Sas van Gent)Koordinatat: 51°13′40″V 3°47′50″L / 51.22778°V 3.79722°L / 51.22778; 3.79722 (Sas van Gent)
Popullsia 3.653 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Vendndodhja
Sas van Gent is located in Hollandë
Sas van Gent
Sas van Gent
Sas van Gent – harta_foto
www.sasvangent.nl

Sas van Gent është një qytezë në Terneuzen, provinca ZelandaHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi 3653 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Zelanda