Sashko Atanasov

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Sashko Atanasov (maqedonisht: Сашко Атанасов; i lindur më 27.7.1982, në Strumicë) është një politikan maqedonas nga Maqedonia. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Sashko Atanasov kandidoj si pjesë e LSDM-së dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë.[1]

Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Sashko Atanasov". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë. Marrë më 23 qershor 2017.