Sasho Pockov

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Sasho Pockov (maqedonisht: Сашо Поцков; i lindur më 17.5.1966, në Gjevgjeli) është një politikan maqedonas nga Maqedonia. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Sasho Pockov kandidoj si pjesë e LSDM-së dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sasho Pockov". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë. Marrë më 23 qershor 2017.