Satoru Mochizuki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Satoru Mochizuki
Të dhënat vetjake
Emri i plotëSatoru Mochizuki
Datëlindja (1964-05-18) 18 maj 1964 (60 vjeç)
VendlindjaOtsu, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1987–1992NKK
1992–1995Urawa Reds
1995–1996Kyoto Purple Sanga
Karriera ndërkombëtare
1988–1989Japonia7(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Satoru Mochizuki (lindur më 18 Maj 1964) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 7 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1988 3 0
1989 4 0
Gjithsej 7 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]