Satoru Yamagishi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Satoru Yamagishi
Satoru Yamagishi.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëSatoru Yamagishi
Data e lindjes (1983-05-03) 3 Maj, 1983 (38 vjeç)
Vendi i lindjesChiba, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualOita Trinita
Numri16
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2002–2007JEF United Chiba
2008–2009Kawasaki Frontale
2010–2015Sanfrecce Hiroshima
2016–Oita Trinita
Ekipi kombëtar
2006–2008Japonia11(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Satoru Yamagishi (lindur më 3 Maj 1983) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 11 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2006 3 0
2007 5 0
2008 3 0
Gjithsej 11 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]