Satoshi Otomo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Satoshi Otomo
Të dhënat personale
Emri i plotëSatoshi Otomo
Data e lindjes (1981-10-01) 1 Tetor, 1981 (39 vjeç)
Vendi i lindjesChiba, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2000-2002Vegalta Sendai
2003Sagan Tosu
2004-2005Yokohama FC
2006TDK
2007-2009FC Gifu
2010Persib Bandung
2010-2011Bontang
2011-2012Persela Lamongan
2013Ayeyawady United
2014Trat
2015Global
2015-Yokogawa Musashino
Ekipi kombëtar
2014Stampa:PHIf1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Satoshi Otomo (lindur më 1 Tetor 1981) është një futbollist filipinet.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin filipinet ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:PHIf
Vite Ndeshje Gola
2014 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]