Satoshi Yamaguchi (1978)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Satoshi Yamaguchi
Satoshi Yamaguchi.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëSatoshi Yamaguchi
Data e lindjes (1978-04-17) 17 Prill, 1978 (43 vjeç)
Vendi i lindjesKochi, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1996–2000JEF United Ichihara
2001–2011Gamba Osaka
2012–2014JEF United Chiba
2015Kyoto Sanga FC
Ekipi kombëtar
2009Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Satoshi Yamaguchi (lindur më 17 Prill 1978) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2009 2 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]