Saus, Camallera i Llampaies

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Saus
Flamuri i Saus
Stema zyrtare e Saus
Popullsia
 • Gjithsej781
Emri i banorëveCamallerenc, camallerenca sausenc, sausenca

Saus është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Empordà, të provincës Girona, në Katalonia. Saus ka 781 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 11.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]