Scherpenzeel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Scherpenzeel (kthjellim).


Scherpenzeel
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Scherpenzeel.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Kryeqëndra Scherpenzeel
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°04′00″V 5°29′00″L / 52.0667°V 5.4833°L / 52.0667; 5.4833 (Scherpenzeel)Koordinatat: 52°04′00″V 5°29′00″L / 52.0667°V 5.4833°L / 52.0667; 5.4833 (Scherpenzeel)
Sipërfaqja 13,84 km2
Popullsia 9.320 banorë 2010
Dendësia 673,41 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 033
Kodi Postar 3925
Kodi statistikor 0279
Scherpenzeel is located in Hollandë
Scherpenzeel
Scherpenzeel
Scherpenzeel – harta_foto
www.scherpenzeel.nl

Scherpenzeel është një komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 13.84 km² dhe popullsi 9320 banorë[1]. Scherpenzeel është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Gelderland