Sei Muroya

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sei Muroya
Të dhënat personale
Emri i plotëSei Muroya
Data e lindjes (1995-04-05) 5 Prill, 1995 (26 vjeç)
Vendi i lindjesOsaka, Japoni
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualFC Tokyo
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2016–FC Tokyo38(0)
Ekipi kombëtar
2017–Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Sei Muroya (lindur më 5 Prill 1995) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2017 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]