Seigo Narazaki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Seigo Narazaki
Të dhënat personale
Emri i plotëSeigo Narazaki
Data e lindjes (1976-04-15) 15 Prill, 1976 (45 vjeç)
Vendi i lindjesNara, Japoni
PozicioniPortier
Informacionet për klubin
Klubi aktualNagoya Grampus
Numri1
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1995–1998Yokohama Flügels
1999–Nagoya Grampus
Ekipi kombëtar
1998–2010Japonia77(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Seigo Narazaki (lindur më 15 prill 1976) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 77 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1998 2 0
1999 3 0
2000 9 0
2001 1 0
2002 10 0
2003 12 0
2004 9 0
2005 4 0
2006 0 0
2007 1 0
2008 12 0
2009 6 0
2010 8 0
Gjithsej 77 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]