Senokosi (Dollnen)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Senokosi (Dollnen)
Fshat
noform
Vendndodhja
Senokosi (Dollnen) is located in Maqedonia e Veriut
Senokosi (Dollnen)
Senokosi (Dollnen)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pellagonia
Komuna Dollnen
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 606 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 7504
Prefiksi (+389) 048
Targa PP
Koordinatat 41° 24′ 49″ Veri

21° 28′ 11″ Lindje

Popullsia 315 banorë (2002)