Sentmenat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sentmenat
Komunë
noform
Stema_figuraSentmenat Spain.svg
Vendndodhja
Sentmenat is located in Spanjë
Sentmenat
Sentmenat

Koordinatat: 41°36′33″V 2°8′13″L / 41.60917°V 2.13694°L / 41.60917; 2.13694

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Vallès Occidental
Kryetari i Bashkisë Nuria Colomé Rodríguez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.4 km2
Lartësia 213 m (m.n.d.)
Popullsia 8616 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Sentmenatencs (ca)
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8181
Koordinatat 41° 36′ 33″ Veri

2° 8′ 13″ Lindje

Faqja Zyrtare www.sentmenat.cat


Sentmenat është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Occidental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Sentmenat ka 8616 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 28.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]