Sept-Îles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Sept-Îles (kthjellim).
Sept-Îles
—  qytet  —
stema_figura
Pamje nga Sept-Îles

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kebek – stema Kebek
Ndarja statistikore Côte-Nord
Komuna Sept-Rivières
Kryetari Serge Lévesque
Statistika dhe Territori
Koordinatat 50°12′00″V 66°23′00″P / 50.2°V 66.383333°P / 50.2; -66.383333 (Sept-Îles)Koordinatat: 50°12′00″V 66°23′00″P / 50.2°V 66.383333°P / 50.2; -66.383333 (Sept-Îles)
Sipërfaqja 2.140 km2
Popullsia 25.686 banorë 2011 Statistics Cananga 2011 Census Census Profiles: Sept-Îles
Dendësia 12 banorë/km2
Informacione të tjera
Themelimi 12 shkurt 2003
Zona Kohore UTC-5
Kodi Postar G4R, G4S
Vendndodhja
Sept-Îles is located in Kanadaja
Sept-Îles
Sept-Îles
www.ville.sept-iles.qc.ca/fr/accueil/

Sept-Îles (shq; shtatë ishujt) është një qytetCôte-Nord, në provincënKebek, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 2140 km² dhe popullsi 25686 Statistics Cananga 2011 Census Census Profiles: Sept-Îles banorë.[1]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Kebek