Serrada

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Serrada
Komunë
Vendndodhja
Serrada is located in Spanjë
Serrada
Serrada

Koordinatat: 41°27′33″V 4°51′40″P / 41.45917°V 4.86111°P / 41.45917; -4.86111

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Valladolid
Qarku Tierra del Vino
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.19 km2
Lartësia 722 m (m.n.d.)
Popullsia 1184 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 47239
Koordinatat 41° 27′ 33″ Veri

4° 51′ 40″ Perëndim


Serrada është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tierra del Vino, të provincës Valladolid, në Castile dhe León. Serrada ka 1184 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 24.19 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Serrada – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale