Jump to content

Seth MacFarlane

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Seth Woodbury MacFarlane lindi më 26 tetor, 1973Kent, Connecticut. Është një animator, autor filmi, producent, regjisor, dhe dublues amerikan. Ai është më i njohur si krijuesi të serive animuar Family Guy dhe American Dad!.

Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.