Sheshi Nënë Tereza

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Sheshi "Nënë Tereza" ndodhet në fund të Bulevardit në pjesën jugore të Tiranës.

Sheshi Nënë Tereza (Universiteti Politeknik i Tiranës)
Sheshi Nënë Tereza
Sheshi Nënë Tereza (Akademia e Arteve)
Sheshi Nënë Tereza (Rektorati i UT dhe Muzeu Arkeologjik)

Përshkrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ky shesh ndodhet në fund të Bulevardit Dëshmoret e kombit, duke filluar nga e djathta shihen Presidenca, Akademia e Arteve, Korpusi i Universitetit të Tiranës, Busti i Nënë Terezës, Hotel Sheraton, Rektorati i Universitetit të Tiranës, Muzeu arkeologjik, dhe Pallati i Kongreseve.