Jump to content

Shigemaru Takenokoshi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shigemaru Takenokoshi
Të dhënat vetjake
Emri i plotëShigemaru Takenokoshi
Datëlindja(1906-02-15)shkurt 15, 1906
VendlindjaOita, Japoni
Data e vdekjesGabim: Nevojitet datë e vlefshme vdekjeje (data e parë): data, muaji, viti
PozicioniSulmues
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
Tokyo Imperial University LB
Karriera ndërkombëtare
1925-1930Japonia5(1)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Shigemaru Takenokoshi (15 Shkurt 19066 Tetor 1980) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 5 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1925 1 0
1926 0 0
1927 2 1
1928 0 0
1929 0 0
1930 2 0
Gjithsej 5 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]