Shigemi Ishii

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shigemi Ishii
Të dhënat personale
Emri i plotëShigemi Ishii
Data e lindjes (1951-07-07) 7 Korrik, 1951 (70 vjeç)
Vendi i lindjesJaponi
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1976–1986Furukawa Electric
Ekipi kombëtar
1974–1979Japonia15(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Shigemi Ishii (lindur më 7 Korrik 1951) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 15 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1974 4 0
1975 1 0
1976 0 0
1977 4 0
1978 0 0
1979 6 0
Gjithsej 15 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]