Shigetatsu Matsunaga

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shigetatsu Matsunaga
Të dhënat personale
Emri i plotëShigetatsu Matsunaga
Data e lindjes (1962-08-12) 12 Gusht, 1962 (58 vjeç)
Vendi i lindjesHamamatsu, Japoni
PozicioniPortier
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1985–1995Yokohama Marinos
1995–1996Tosu Futures
1997Brummell Sendai
1997–2000Kyoto Purple Sanga
Ekipi kombëtar
1988–1995Japonia40(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Shigetatsu Matsunaga (lindur më 12 Gusht 1962) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 40 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1988 1 0
1989 9 0
1990 0 0
1991 1 0
1992 9 0
1993 14 0
1994 0 0
1995 6 0
Gjithsej 40 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]