Shigeyoshi Mochizuki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shigeyoshi Mochizuki
Të dhënat personale
Emri i plotëShigeyoshi Mochizuki
Data e lindjes (1973-07-09) 9 Korrik, 1973 (48 vjeç)
Vendi i lindjesShizuoka, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1996–2000Nagoya Grampus Eight
2000Kyoto Purple Sanga
2001–2002Vissel Kobe
2003–2004JEF United Ichihara
2003Vegalta Sendai
2005–2006Yokohama FC
Ekipi kombëtar
1997–2001Japonia15(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Shigeyoshi Mochizuki (lindur më 9 Korrik 1973) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 15 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1997 2 0
1998 1 0
1999 2 0
2000 9 1
2001 1 0
Gjithsej 15 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]