Jump to content

Shinichi Morishita

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shinichi Morishita
Të dhënat vetjake
Emri i plotëShinichi Morishita
Datëlindja (1960-12-28) 28 dhjetor 1960 (63 vjeç)
VendlindjaFukuroi, Japoni
PozicioniPortier
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1983–1994Júbilo Iwata
1995–1997Kyoto Purple Sanga
Karriera ndërkombëtare
1985–1991Japonia
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Shinichi Morishita (lindur më 28 Dhjetor 1960) është një ish-futbollist japonez.

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 28 ndeshje.

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1985 2 0
1986 4 0
1987 10 0
1988 2 0
1989 3 0
1990 6 0
1991 1 0
Gjithsej 28 0

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]