Shinji Murai

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Shinji Murai
Të dhënat personale
Emri i plotë Shinji Murai
Data e lindjes (1979-12-01) 1 Dhjetor, 1979 (38 vjeç)
Vendi i lindjes Chiba, Japoni
Pozita ne fushë Mesfushor
Kariera profesioniste*
Vitet Klubi Ndesh. (Gls)
1998–2004 JEF United Ichihara
2005–2009 Júbilo Iwata
2010–2011 JEF United Chiba
2012–2013 Oita Trinita
Ekipi kombëtar
2005–2006 Japonia 5 (0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Shinji Murai (lindur më 1 Dhjetor 1979) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[redakto | redakto tekstin burimor]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 5 ndeshje.

Statistikat[redakto | redakto tekstin burimor]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2005 3 0
2006 2 0
Gjithsej 5 0

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]