Shinji Tanaka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shinji Tanaka
Të dhënat personale
Emri i plotëShinji Tanaka
Data e lindjes (1960-09-25) 25 Shtator, 1960 (61 vjeç)
Vendi i lindjesSaitama, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1983–1992Nissan Motors
1992–1993Urawa Reds
1994–1995Kyoto Purple Sanga
Ekipi kombëtar
1980–1985Japonia17(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Shinji Tanaka (lindur më 25 Shtator 1960) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 17 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1980 4 0
1981 8 0
1982 0 0
1983 0 0
1984 2 0
1985 3 0
Gjithsej 17 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]